Szanowni Użytkownicy Biblioteki Uczelnianej,

Poniżej zamieszczamy aktualizację informacji na temat zasad korzystania z Biblioteki w okresie pandemii, które obowiązują od 4 maja b.r.

Ważne:

• Biblioteka nie będzie czynna w soboty – do odwołania.
  • Wypożyczalnia Międzybiblioteczna czynna wg normalnych zasad.
  1. Zamawianie książek odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie poprzez katalog internetowy biblioteki.
  2. Książki wypożycza się na okres 1 miesiąca, czasopisma na 1 tydzień.
  3. W strefie wyznaczonej do kontaktu z czytelnikiem może przebywać 1 osoba. Osoba odbierająca lub zwracająca książki musi dezynfekować dłonie przy  wejściu na  teren Uczelni oraz posiadać osłonę na usta i nos.
  4. Zwrócone do Wypożyczalni książki zostaną zablokowane przed kolejnym wypożyczeniem na okres 3 dni („kwarantanna”).
  5. Istnieje możliwość wypożyczania książek z Czytelni Głównej – na okres 1 tygodnia. Po zwrocie zostaną one zablokowane na okres 3 dni przed kolejnym wypożyczeniem.
  6. Zachęcamy do zakładania konta – bez konieczności wizyty w Bibliotece – w sposób opisany tutaj.
  7. Zachęcamy do korzystania z książek i czasopism elektronicznych :
  • Czytelnia internetowa IBUK Libra,
  • IEEE Xplore Digital Library,
  • Bazy PROQUEST
  • Bazy EBSCO,
  • Bazy w ramach WBN,
  • Polska Bibliografia Lekarska.