Fotorelacja po spotkaniu z Wojciechem Chmielarzem

6 czerwca gościliśmy w murach naszej Biblioteki popularnego pisarza powieści kryminalnych Wojciecha Chmielarza (m.in.: Żmijowisko, Wyrwa, Długa noc).
Głównym pretekstem była premiera jego najnowszej powieści kryminalnej pt. „Zbędni”.

Pisarz opowiadał o swoim warsztacie twórczym, poprzednich powieściach, pomysłach i najbliższych planach.

Serdecznie dziękujemy sympatykom jego twórczości za przybycie i zapraszamy do sięgania po jego powieści – dostępne również w naszej bibliotece :).

Pod linkiem zamieściliśmy krótką fotorelację z tego wydarzenia.

Świętujemy, czytamy, nagradzamy …

Biblioteka AT uczestniczyła aktywnie w celebrowaniu Święta Uczelni oraz Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

13 maja w naszej Czytelni odbyło się bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie autorskie z pisarzem Jerzym Franczakiem, autorem m.in. zbioru opowiadań pt. „Osiem”.
Po spotkaniu poznaliśmy laureatów III już edycji konkursu literackiego „Tarnów opowiedziany”.

Pod linkiem można zobaczyć listę laureatów, pobrać tekst nagrodzonego utworu oraz obejrzeć fotorelację z wydarzenia. Zapraszamy.

Nowa pula bezpłatnych artykułów w czasopismach Springer

Informujemy, że wznowiony został program publikowania otwartego Springer. Uruchomiona została nowa pula 1363 artykułów na 2024 r.

Zachęcamy Państwa do korzystania z programu publikowania otwartego Springer. Program umożliwia autorom afiliowanym w polskich instytucjach akademickich publikowanie artykułów otwartych na licencji CC-BY w czasopismach hybrydowych Springer.

Dodatkowe, szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.
Gorąco zachęcamy do aktywności w tym zakresie.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Corocznie 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Z tej okazji w murach naszej Uczelni odbyła się bardzo interesująca prelekcja, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć, pt. „Makak czubaty a ChatGPT – czyli komu dziś przysługują prawa autorskie?”, wygłoszonej przez wykładowcę naszej Uczelni – dra Leszka Małka.
Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia.