- Bibliografia narodowa i bibliografie specjalne – Zawiera bibliografie specjalistyczne książek i czasopism polskich redagowane przez Bibliotekę Narodową.
- Katalog Biblioteki Narodowej – Baza bibliograficzna różnych typów dokumentów wydawanych w Polsce, głównie książek, ale również czasopism, druków ulotnych, starodruków, rękopisów, zbiorów muzycznych, elektronicznych, kartograficznych, a także opisów artykułów z wybranych czasopism polskich oraz z prac zbiorowych.
- NUKAT – Baza (katalog) zbiorów największych bibliotek naukowych w Polsce ; podaje informację o lokalizacji danego dokumentu (książki) w Polsce.
- AGRO – Baza bibliograficzna polskich czasopism rolniczych i przyrodniczych.
- BazEkon – Baza bibliograficzno-pełnotekstowa z nauk ekonomicznych i pokrewnych tworzona przez Bibliotekę Główną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
- BazHum – Baza pełnotekstowa polskich czasopism naukowych z zakresu humanistyki i innych nauk społecznych.
- BazTech – Bibliograficzno–pełnotekstowa baza danych polskich czasopism z zakresu nauk technicznych, nauk ścisłych i ochrony środowiska.
- DML-PL – Pełnotekstowa baza archiwalnych artykułów z polskich czasopism matematycznych.
- CEJSH – Baza bibliograficzna środkowoeuropejskich czasopism z dziedziny nauk społecznych i humanistycznych.
- PSJD – Baza bibliograficzna polskich czasopism z nauk ścisłych i medycznych.
- Bookshelf (książki on-line) – Kolekcja blisko 100 biomedycznych książek elektronicznych, dostępna na platformie PubMed.
- FreeBooks4Doctors (kiążki on-line) – Baza udostępniająca w formie elektronicznej książki z zakresu medycyny.
- Journal Citation Reports (Impact Factor) – JCR umożliwia ocenę danego czasopisma w oparciu o zawarte w bazie współczynniki, a głównie o wskaźnik IMPACT FACTOR (IF).
- Medip 2000 (Instytut Medycyny Pracy) – Bibliografia zawartości czasopism z zakresu medycyny pracy od roku 2000.
- PubMed – Angielskojęzyczna internetowa baza danych obejmująca artykuły z dziedziny medycyny i nauk biologicznych, w której największym podzbiorem jest baza cytowań Medline.
- MEDtube – W MEDtube można znaleźć m.in. filmy z operacji, zabiegów, procedur, zdjęcia przypadków medycznych, animacje medyczne, transmisje live z operacji, wywiady, prezentacje i dokumenty z wszystkich specjalizacji.
- Nauka Polska (baza Ośrodka Przetwarzania Informacji OPI) – Nauka Polska to źródło wiedzy o prowadzonych w Polsce badaniach, ludziach nauki, instytucjach i wydarzeniach naukowych.