Program wydarzeń
10 maja 2018 r.,
godz. 19.00, sala C017
Wieczór z filmem „Mocna kawa wcale nie jest zła” oraz debata po filmie.
11 maja 2018 r.
godz. 9.45, sala G220
Konferencja „Budowanie relacji damsko-męskich” wygłoszona przez mgr Marcina Pawłowskiego mediatora małżeńskiego i rodzinnego z pracowni konfliktu i zgody BATNA.
godz. 18.00, sala A110 sala senacka
Wieczór poetycki „Słowem – łącząc pokolenia” wraz z aukcją charytatywną obrazów i prac artystycznych dla Sebastiana Moskala, mieszkańca Tarnowa, chorującego od 5 lat na nowotwór złośliwy kości Osteosarcoma.
Współorganizatorzy: Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Miłość”, Tarnowska Rada Seniorów, RUSS PWSZ w Tarnowie.
Darczyńcy
Piotr Barszczowski
dr sztuki PIOTR BARSZCZOWSKI – pseudonim art. ADAM PERUN
Urodził się w 1972 r. w Tarnowie.
Jest absolwentem dwóch krakowskich uczelni: Akademii Sztuk Pięknych oraz Papieskiej Akademii Teologicznej. Specjalizował się w dziedzinie Komunikacji Wizualnej oraz w dziedzinie Historii Sztuki Sakralnej.
W 1995 r. założył w Tarnowie Pracownię Plastyczną i Galerię „SYMBOL”; w 2008 r. z jego inicjatywy powstała grupa artystyczna „NEOSECESJA” skupiająca artystów z całej Polski.
Wykładowca Podstaw Projektowania Komunikacji Wizualnej na Wydziale Wzornictwa tarnowskiego Instytutu Sztuki PWSZ, nauczyciel Podstaw Projektowania oraz Reklamy Wizualnej w tarnowskim Liceum Plastycznym.
[Źródło: http://www.symbol.art.pl/]
Przekazana praca – „Przerwa wiary”
Beata Piska
Malarka urodzona 2 czerwca 1988 roku w Krynicy-Zdrój, tworzy od 16. roku życia.
„Pasja narodziła się w moim sercu niespodziewanie. Pierwszy raz poczułam magię farb olejnych podczas odbywającego się w mojej szkole kółka plastycznego, na które udałam się za namową przyjaciółki. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Malarstwo stało się dla mnie częścią życia, sposobem na każdą dolegliwość. Wszystko – czym się otaczam i gdzie jestem – ma ogromny wpływ na moje prace” – podkreśla artystka i dodaje, że jej twórczość ma charakter autodydaktyczny.
[Źródło: http://beata-piska.pl/]
Przekazana praca – „Odejście z …” 50×80, olej na płótnie
Monika Bielat-Sobiczewska
Autorka jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. „Wybór tej szkoły i nauka w niej przyczyniły się do rozwinięcia zainteresowań szczególnie w dziedzinie malarstwa, a godziny spędzone w pracowni Piotra Drobieckiego (1930-2003) spowodowały, że akwarela stała się jej ulubioną techniką. Artystka przyznaje, że nieustający zachwyt nad pracami swojego mistrza Piotra – wybitnego tarnowskiego akwarelisty i korekty, których chętnie udzielał swoim uczniom, dały początek pasji trwającej do dziś. W latach osiemdziesiątych ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Krakowie (kierunek wychowanie plastyczne). Pracowała jako nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 23, nr 10 i nr 5 w Tarnowie. Swoją pasję przekazywała uczniom, realizując z nimi działania plastyczne w różnych materiałach, technikach i formach”.
[Źródło: http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/monika-bielat-sobiczewska/]
Przekazane prace – akwarele
Anna Słowik
Artystka maluje pejzaże, architekturę wiejska i sakralną, kwiaty.
Przekazane prace
Jadwiga Kłosińska
Artystka prezentuje różne techniki: malarstwo olejne, akwarela, pastel. Do kręgu jej szczególnych zainteresowań malarskich należą: bukiety kwiatów, martwa natura, krajobraz, architektura drewniana i sakralna. Warsztat malarski zdobyła pod kierunkiem znanego tarnowskiego artysty – malarza Piotra Drobieckiego, absolwenta ASP w Krakowie. Jadwiga Kłosińska to laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2011 została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem, za upowszechnianie i rozwój kultury narodowej.
[Źródło: http://tarnowskikurierkulturalny.blox.pl/2012/03/Jadwiga-Klosinska.html]
Przekazane prace
Jolanta Korpanty
Autorka ukończyła studia na Akademii Rolniczej w Krakowie (obecnie – Uniwersytet Rolniczy). Maluje od 1983 r. w technice olejnej, akwarelowej i pastelowej. Najczęściej w jej pracach pojawiają się kwiaty, pejzaże i portrety. Brała udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.
W roku 1999 otrzymała Dyplom od Prezydenta miasta Tarnowa, a w 2002 roku została odznaczona medalem Ministra Kultury „Zasłużony działacz kultury”. W roku 2011 otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi, przyznany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.
Przekazane prace
Radosław Bełżek
Fotograf, mieszkaniec Tarnowa posiadający niezwykły dar uchwycenia piękna naszego miasta i okolic w formie fotografii.
Przekazane prace – „Kataryniarz na Burku”, „Rynek w Tarnowie”, „ul. Kapitulna”
Fotografie zostaną wydrukowane na płótnie w formie fotoobrazu dzięki uprzejmości drukarni Duonet z Tarnowa.
Tomasz Głowacz
Urodzony 14 lutego 1981 roku w Tuchowie. Ukończył tarnowski plastyk oraz Policealne Zawodowe Studium Plastyczne w Tarnowie. Absolwent Wydziału Konserwacji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni Technik i technologii rzeźbiarskich pod kierunkiem mgr Romana Jacka Kieferlinga. Praca dyplomowa pt. Problematyka konserwacji markieterii w stylu Boulle’a. Próba zastosowania żywic syntetycznych do imitacji szylkretu wyróżniona Nagrodą Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. W roku 2007 ukończył studium pedagogiczne w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obecnie nauczyciel specjalności renowacja elementów architektury w Policealnym Zawodowym Studium Plastycznym przy Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Od 2012 roku corocznie, współorganizuje Ogólnopolską Konferencję Konserwatorską, oraz Zimowy Plener malarski w Jeżowie. Zajmuje się konserwacją zabytków oraz malarstwem.
Przekazana praca – Bazylika Santa Maria Della Salute, Wenecja 2016, olej na płótnie, 90X80 2016 rok
Krzysztof Maniak
Urodzony w 1990 r. w Tuchowie, artysta wizualny, performer, autor wideo, fotografii i obiektów. Debiut artystyczny w 2012 r. Absolwent Wydziału Intermediów ASP w Krakowie (2015), obecnie student studiów doktoranckich ASP w Krakowie. Laureat pierwszej nagrody „Talentów Trójki 2013” w kategorii Sztuki Wizualne oraz pierwszej nagrody 14. Edycji konkursu „Artystyczna Podróż Hestii”. Przypadły mu też nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wyróżnienie na Biennale Sztuki Młodych „Rybie Oko 7” i stypendium Twórcze Miasta Krakowa. Twórczość Krzysztofa Maniaka nawiązuje do tradycji sztuki ziemi i konceptualizmu lat 60 i 70. Zachwycają go efemeryczne aspekty sztuki, a swoje działania opiera o proste gesty. Mieszka i pracuje w Tuchowie i Krakowie. Jest laureatem Grand Prix „V Salonu Wiosennego 2018” organizowanego przez BWA Tarnów.
Przekazana praca – Bez tytułu, 2016, druk atramentowy na papierze barytowym, dibond, szkło, drewniana rama, ed. 1+1AP
Sylwia Zawiślak
Sylwia Zawiślak, urodzona 1991 roku w Rzeszowie, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Laureatka pierwszej nagrody na IX Przeglądzie Ekslibrisu Linorytniczego i Drzeworytniczego im. Pawła Stellera w Katowicach. Autorka książki „Polskie demony ludowe”. Jej prace brały udział w wystawach w Japonii, Rumuni, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech.
Przekazana praca – Artysta/ linoryt, 15×21 cm, 2018 rok
Joanna Taraszka
Joanna Taraszka maluje hobbystycznie – farby olejne, akrylowe, akwarele, od 2012 – spersonalizowana, ręcznie malowana ceramika i szkło, a od 2017 wtajemnicza się w pisanie ikon.
Przekazane prace – Farba akrylowa na podobraziu bawełnianym: 40x 50 oraz 40×40
Anonimowy darczyńca
Przekazana praca – obraz olejny 50×30
Aleksandra Zuba-Benn
Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. W 1986 dyplom z Gobelinu w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz. W 2010 doktorat na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wykładowca w Instytucie Sztuki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Prace prezentowała na 33 wystawach indywidualnych oraz ponad 130 wystawach zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, tkaniną unikatową, wikliną artystyczną, sztuką papieru. Bierze udział w plenerach i seminariach z zakresu sztuki.
Przekazana praca
Piotr Rączka
Absolwent „Kenara” w Zakopanem. Dyplom na ASP w Krakowie na wydz. Architektury Wnętrz w 1980 r. W latach 1979 -2012 nauczyciel – meblarstwa, rysunku arch. i sztuk plastycznych – rzeźba, wystawiennictwo-reklama. Zajmował się projektowaniem elementów użytkowych, wnętrz i kościołów.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i miasta Tarnowa.
Uczestnik wielu wystaw środowiskowych , nagradzany, członek ZPAP w Tarnowie. Tworzy nadal i mieszka w Tarnowie.
Przekazana praca – „Kąśna Dolna”, akwarela
Zbigniew Zając
Malarstwem zajmuje się od najmłodszych lat. „Nie dane mi było ukończyć szkołę plastyczną, bo mnie nie przyjęto co spowodowało, że uczyłem się sam. Kopiowałem malarzy wielkich tego świata i tak zdobywałem doświadczenie i umiejętności. Malowaniem zajmuję się praktycznie dziennie i uczę się dalej” – podkreśla artysta. http://cortezmalarz.pl/
Przekazana praca – „J. Chełmoński – Oberek”, olej, płótno
Alicja Łakoma
Przekazane prace
Zofia Knapik
Pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie.
Artystka prezentuje różne techniki: malarstwo olejne, akwarela, pastel. Do kręgu jej szczególnych zainteresowań malarskich należą: pejzaże, portrety. Największą satysfakcję czerpie z pisania ikon.
W 2011 została odznaczona przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem, za upowszechnianie i rozwój kultury narodowej.
Przekazane prace – „Słoneczniki”, „Ikona Chorwacka”
Anna Chrupek
Pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Absolwentka Liceum Sztuk Plastyczny w Tarnowie, specjalizacja tkactwo artystyczne. W warsztacie jej prac znajdują się głównie: martwa natura, pejzaże, portrety, gobeliny. Stosowane techniki: akryl, olej, pastele, tempera jajowa. Specjalizuje się w pisaniu ikon.
Autorka wystaw i uczestniczka wielu warsztatów artystycznych.
Przekazane prace – „Ikona Matka Boska Ostrobramska” ; „Kwiaty”
Marek Błachowicz
Marek Błachowicz urodził się w 1962 roku w Tarnowie. Jest Absolwentem Liceum Plastycznego w Tarnowie. W 1991 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademia Sztuk Pięknych) w pracowni malarstwa profesora Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego i profesora Józefa Hałasa; dyplom z malarstwa u profesora Józefa Hałasa.
Przekazana praca – „Narodziny czyli ucieczka plemników” – akryl, pastel tłusty, ołówek, 140 x 100, 2018
Piotr (Qkla) Kukla
Zakres działalności: malarstwo sztalugowe i ścienne (w latach 90-tych wypracował własną formułę „Obiekt Sztukopodobny”), rysunek, komiks, akcjonizm, sztuka konceptualna, opracowania krytyczne, autorskie projekty edukacyjne i edytorskie, poezja, aranżacja ekspozycji sztuki współczesnej i dawnej i inne. Swoje działania firmuje również licznymi pseudonimami. Od 1986 r. realizacja licznych pokazów indywidualnych, prace w kolekcjach prywatnych na całym świecie. [Źródło: https://www.touchofart.eu/galeria/Piotr-Kukla-Qkla/]
Przekazana praca – „Zmiana pogody”, akryl/olej/sklejka, 40X47 cm, 2018 rok
Dorota Bernacka
Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom 1987 na Wydziale Grafiki w pracowni wklęsłodruku prof. Andrzeja Pietscha oraz w pracowni grafiki książki doc. Romana Banaszewskiego. Członek ZPAP.
Mieszka w Tarnowie. Pracuje w Instytucie Sztuki PWSZ w Tarnowie, zajmuje się projektowaniem głównie dla potrzeb poligrafii.
Uprawia rysunek, pastel, akryl. Prace prezentowała na kilku wystawach indywidualnych oraz licznych wystawach zbiorowych, m. in. udział w wystawach grupy „TA”, akcjach plastycznych grupy „Ruchome Święto”, w projekcie serii wystaw “SZTUK 4” (Galeria BWA Tarnów, Galeria Traffic Warszawa), w cyklu wystaw „Razem”, Wystawie malarstwa polskiego Galerii Dag&Art – (Arras, Lille Francja), w przeglądach środowiskowych ZPAP w Tarnowie i Krakowie, w wystawie Artyści Polski Południowo-Wschodniej BWA Rzeszów, oraz Międzynarodowym Biennale Malarstwa „Srebrny Czworokąt” w Przemyślu.
Nagrody:
- Złota Rama (Salon Jesienny 2004, 2005),
- Nagroda Wójta Gminy Tarnów (Salon Jesienny 2006),
- Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa (Salon Jesienny 2007),
- Nagroda Główna (Salon Wiosenny BWA Tarnów, 2016).
Przekazane prace –
„Zielona” 60×85 cm technika tusz pastel; „Groszki Małgosi” 60×85 cm technika tusz, pastel
Katarzyna Gasek-Panna
Przekazane prace – rękodzieło, ceramika artystyczna
Przemysław Staszek
Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, wychowanie fizyczne. Studia podyplomowe z plastyki i edukacji artystycznej na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Posiada trzy stopnie ceramiki artystycznej, rożnego rodzaju kursy i szkolenia z zakresu malowania (pisani) ikon. Maluje olej, akwarela, tempera, rzeźba ceramiczna, ceramika artystyczna.
Przekazana praca – ikona
Elżbieta Baran
Pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Jej ulubiona technika to gobelin, a najczęstszymi motywami portrety i pejzaże.
Pasja: tkactwo, dobra książka, obecnie – wnuki i działka.
Przekazana praca – gobelin tkany ręcznie, systemem Arrasowym, z wełny owczej barwionej chemicznie i naturalnie. Osnowa i wątek
Adam Faglio
Adam Faglio urodził się 13 XII 1954 roku w Wiśniczu. Od najmłodszych lat przejawiał zainteresowanie malarstwem i rysunkiem. Pracując zawodowo (najdłużej w konserwacji zabytków) nigdy nie przestawał pracować twórczo. W 1983 roku komisja Ministerstwa Kultury i Sztuki wydała mu zaświadczenie stwierdzające fakt wykonywania zawodu artysty malarza. Od roku 1991 zajmuje się wyłącznie malarstwem. Uczestniczy w życiu artystycznym, biorąc udział w plenerach, wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jego prace znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych (muzeach i kościołach) w kraju i za granicą.
Przekazana praca – „Wnętrze”, obraz olejny na płótnie, 2018 rok
Beata Olszewska
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe z historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilkunastu lat jej pasją jest „pisanie” ikon. Tej sztuki uczyła się i uczy do dzisiaj w pracowni jezuity ojca Zygfryda Kota w Krakowie. Należy do krakowskiej grupy malarzy ikon – „Lumen”, działającej przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Twórców Sztuki Sakralnej „Ecclesia”
Przekazana praca – ikona „Mandylion”
Grzegorz Tomasiak
Grzegorz Tomasiak (1986). Doktorant Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Zajmuje się sztuką neosakralną, pisaniem ikon, malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym. Od 2012 r. zajmuje się pisaniem ikon w układzie kodu QR. Jest to alfanumeryczny, dwuwymiarowy, matrycowy kod kreskowy – modularny i stałowymiarowy, będący wg autora czynnikiem wymiaru perspektywy w malarstwie tablicowym.
[Źrdóło: http://www.grzegorztomasiak.pl/o_mnie.html ]
Przekazana praca – projekt LADY MADONNA
Mateusz Kijak
Urodzony w 1990 roku w Tarnowie. Absolwent ZSP w Tarnowie. W latach 2009-2014 studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, aneks z rysunku w pracowni prof. Andrzeja Zwolaka. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, grafiką komputerową, produkcją i postprodukcją video, animacją, a także produkcją muzyki. Mateusz Kijak tworzył teledyski dla wielu znanych wykonawców muzycznych m.in. The Outlawz, Krayzie Bone, Young Buck czy Chupacabras. W 2015 r. rysunki Mateusza Kijaka zostały wykorzystane przy produkcji filmu pt. „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”. W 2016 r. zaangażowany był w proces produkcji, pierwszego Tarnowskiego pełnometrażowego filmu fabularnego pt. „TodMachine”. Od 2014 r. nauczyciel w ZSP w Tarnowie.
Przekazane prace – „Interimpres #1”, akryl na płycie, 40X40 cm, 2017 ; „Interimpres #2”, akryl na płycie, 40X40 cm, listopad 2017
Stanisława Kumorek
Urodzona 25 sierpnia 1969 roku w Zakliczynie. Studia Artystyczne na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W 2001r. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Scenografii dyplom u prof. Andrzeja Kreutz-Majewskiego.
Zajmuje się edukacją artystyczną, organizacją warsztatów z zakresu terapii i działań poprzez sztukę. Zawodowo związana z Pałacem Młodzieży w Tarnowie.
W Wojniczu gdzie mieszka prowadzi Pracownię Artystyczną.
Bierze udział w wydarzeniach ogólnopolskich i międzynarodowych. W indywidualnych wystawach prezentuje zamknięte cykle tematyczne, inspirowane sztuką etniczną. Tworzy w technikach malarskich, batik, assemblage , collage.
www.stanislawakumorek.pl / rzemiosło artystyczne
Przekazana praca – „48 Książka artystyczna”, technika własna, 2018 rok
Grzegorz Wójcik
Urodzony 15 czerwca 1988 roku w Tarnowie. Absolwent studium Renowacji mebli i wyrobów snycerskich w Tarnowie 2010 r. Absolwent malarstwa na Wydziale Sztuki UP w Krakowie, Dyplom obroniony w pracowni prof. Grażyny Borowik. Aneks w Pracowni Lucjana Orzecha 2016 r. Stypendium rektora UP 2013 / 14 oraz 2015 / 16, Absolwent Arteterapii na Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie. Wolontariusz w Fundacji Kromka Chleba -Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tarnowie.
Charakteryzuje go świeże spojrzenie na pejzaż: dobór kolorów, kompozycji i miłości do malarstwa. Każdy obraz to żyjąca, barwna struktura. Zajmuje się malarstwem pejzażowym i abstrakcyjnym, oraz rysunkiem, renowacją mebli a także grafiką komputerową. Bierze aktywny udział w życiu akademickim i artystycznym miasta Tarnowa. Autor wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą, min. Węgry, Dagestan, Niemcy, Hiszpanii.
Przekazana praca – Kapliczka Pewnego Artysty, akryl płótno 60x 80 cm + ramka
Przemysław Sroka
Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie i Studium Reklamy w Krakowie. Jako fotoreporter współpracuje z tarnowskim portalami internetowymi www.tarnow.net.pl , www. tarnowska.pl oraz instytucjami kultury (Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Centrum Sztuki Mościce). Jestem autor zdjęć prasowych, reprodukcji katalogowych, fotoreportaży.
Fotografia powstała w podtarnowskiej wsi w trakcie uroczystości weselnych.
Fotografia zdobyła 1 miejsce na Konkursie :”Etnoklimaty 2017″ organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu.
Fotografia otrzymała również 3 miejsce w konkursie fotograficznym ” Fotoszopa 2017″ organizowanego przez Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.
Przekazana praca – „Krowa”, 30×45 cm w czarnej oprawie
Albert Gomulka
Albert Gomulka (ur. 1989 Tuchów). Ukończył Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, w pracowni serigrafii. Najchętniej wypowiada się w fotografii, grafice, filmie oraz malarstwie. Dotychczas wziął udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych tj.; powroty, Rozbrat, Poznań, 2013; 15×15,mała forma graficzna, Rzeszów, 2014; 3+1=9, ak30, Poznań, 2014; podchody, galeria Aula Uap, Poznań, 2014; książka, galeria AT, Poznań, 2014; 9 Biennale Grafiki Studenckiej, galeria Arsenał, Poznań, 2015; uwagi o sztuce, galeria Profil, Poznań, 2015; Out of order, Mona inner spaces, Poznań, 2015; interpretacje, Galeria Sztuki Wozownia, Toruń, 2015; pracownia OI, galeria Arsenał, Poznań, 2016; 10 Biennale Grafiki Studenckiej, galeria Arsenał, Poznań, 2017; Śpiąc na lewym/ śpiąc na prawym, Festiwal Malta, Poznań, 2017.
Przekazana praca -Bez tytułu / grafika, 25×40 cm 2017
Łukasz Wojtanowski
Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Jacka Waltosia w 2008 roku. Pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.
Przekazana praca – Martwa natura ze storczykiem, akryl
Tadeusz Koniarz
Tadeusz Koniarz – tarnowianin, freelancer, współpracuje z Agencją Fotograficzną REPORTER. Dokumentuje wydarzenia społeczno-polityczne i kulturalne. Jest autorem 14 wystaw indywidualnych. Laureat prestiżowych konkursów dla fotoreporterów BZ WBK Press Foto 2016 i Grand Press Photo 2016 i 2017.W roku 2017 nagradzany pierwszą nagrodą w międzynarodowych konkursach : Kochać Człowieka w Oświęcimiu, Zestaw w Świdnicy, Just One Photo w Jarosławiu, Świat 2016 w Myślenicach oraz Fotoreporter Roku 2016 w kategorii Fotoraport Polska w Warszawie. Zdobywca głównej nagrody im. Erazma Ciołka, przyznawanej fotoreporterom przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w roku 2018. Realizator filmów krótkometrażowych. Prowadzi pracownię fotograficzno-filmową Szwenk w tarnowskim Pałacu Młodzieży.
Przekazane zdjęcie pochodzi z cyklu Paryż dla dwojga.
Przekazana praca – Paryż, 11 listopada 2015, widok z Łuku Triumfalnego na nowoczesną dzielnicę La Defense
Artur Gawle
Przekazana praca – „Ratusz w kałuży”, 2018
Fotografia z własnoręcznym podpisem autora. Jej wartość jest znacząca, gdyż zostanie odzwierciedlona na płycie tarnowskiego rynku już w najbliższych tygodniach – doskonała okazja dla kolekcjonerów nietuzinkowych pamiątek z Tarnowa.
Wydruk i oprawa dzięki uprzejmości Centrum Fotografii Piotr Grzyb
Danuta Westrych
Danuta Westrych (1955-2014). Studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Włodzimierza Buczka, dyplom z wyróżnieniem. Malarka związana z krakowskim środowiskiem artystycznym.
Obraz przekazany przez Bogdana Steinhoffa.
Tytuł obrazu to hiszpańskie słowo oznaczające „pejzaż”.
Przekazana praca – „Paisaje”, olej na płótnie, 83 x 83 cm, 1988
Teresa Bigos
Przekazane prace – „Róże”
Janina Jurek i Katarzyna Jurek-Decowska
Przekazane prace – „Las”, „Pomarańcze” – gobelin
10 – 21 maja 2018 r., sala B135
Wystawa księgozbioru biblioteki związanego z Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny.