Uwaga Uczestnicy! Z przyczyn pogodowych został przesunięty termin imprezy „Odjazdowy Bibliotekarz”. Nowy, i mamy nadzieję, ostateczny termin to sobota, 24 maja, godz. 13.30. Trasa i pozostałe szczegóły pozostają bez zmian.

Maj to tradycyjnie już miesiąc książki i bibliotek. Z okazji tygodnia bibliotek tarnowscy bibliotekarze zapraszają wszystkich cyklistów lubiących dobrą książkę do udziału w rajdzie rowerowym i ognisku, organizowanym w ramach akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Termin: 24 maja 2014 r. (sobota) godz. 13:30-18:00
Miejsce zbiórki: Plac przed Biblioteką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (Mickiewicza 8)
Rajd przejedzie ścieżkami rowerowymi z centrum Tarnowa do Zbylitowskiej Góry, gdzie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym uczestnicy przejazdu wezmą udział w ognisku i pieczeniu kiełbasek.

Szczegóły wydarzenia na ulotce.

Uczestników prosimy o wcześniejszą rejestrację online.

„Odjazdowy Bibliotekarz” to akcja ogólnopolska, którą pięć lat temu zapoczątkowali bibliotekarze z Łodzi. W zamierzeniu inicjatorów ma łączyć pasję do książek i wycieczek rowerowych ― aktywny wypoczynek i zabawę z czytelnictwem.

― Chcemy zaproponować naszym czytelnikom coś, czego jeszcze w Tarnowie nie było i przekonać, że biblioteka nie musi być sztywna i nudna. Wiosenne słońce zaprasza do wycieczek za miasto, a podróżowanie rowerem daje gwarancję pełnego kontaktu z budzącą się do życia przyrodą i jednocześnie aktywnego wypoczynku. Zapraszamy całe rodziny – będzie ognisko, pieczenie kiełbasek i konkursy z nagrodami – zachęcają organizatorzy.

ZAKŁAD PIEKARSKO-CUKIERNICZY JAN STAROSTKA