Biblioteka Uczelniana do końca roku 2010 uzyskała dostęp do baz na serwerach Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.
Dostęp do baz udostępniony jest poprzez wydzielone stanowisko komputerowe w Czytelni Komputerowej i Czasopism, sala 117, bud. B.

Elsevier

Baza zawiera elektroniczne wersje czasopism naukowych wydawnictw międzynarodowego konsorcjum Elsevier, w tym spisy treści, dane bibliograficzne, abstrakty oraz pełne teksty artykułów wraz z grafiką w formacie PDF.

Springer

Serwis umożliwia dostęp do czasopism (spisów treści, streszczeń i pełnych tekstów artykułów) wydawnictwa Springer Verlag oraz wydawnictwa Kluwer Academic Publishers (zostało przejęte przez Springera), łącznie ponad 1300 tytułów koncernu wydawniczego. Baza jest aktualizowana codziennie i zawiera roczniki archiwalne do roku 1995.

Web of Science/ICM

Web of Science – bazy bibliograficzno-abstraktowe firmy Thomson Reuters dostępne w ramach ogólnopolskiej licencji krajowej. Bazy służą do poszukiwania informacji na wybrany temat oraz do prowadzenia analiz cytowań publikacji lub autorów. Na platformie dostępnych jest kilka baz danych, które można przeszukiwać razem lub oddzielnie.